Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai – tradicinis sveikatingumo bėgimas

Kovo 11 – ąją Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną prie Kūlupėnų seniūnijos pastato, pasipuošusio Lietuvos valstybės vėliavomis ir spalvotais balionais daugiau taip 60 bėgimo mėgėjų susirinko į tradicinį VIII – ąjį sveikatingumo bėgimą ,,Kūlupėnai – 2023“. Taip mokyklos ir kaimo bendruomenė šventė Lietuvos laisvę. Muzikinį šventės atidarymą pradėjo kūlupėniškiai Stasys Jucys bei Donatas Vizgaudis ir kartu su visais dalyviais sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Šventės dalyvius sveikino Kūlupėnų seniūnijos seniūnė Rita Lubienė bei sporto renginių organizatorius Jonas Benetis.
I amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Rūta Talmontaitė, Dovydas Gelumbickas, antri – Ineta Brilijonkaitė, Modestas Paulius, treti – Auksė Turauskaitė, Modestas Gelumbickas.
II amžiaus grupėje greičiausiai bėgo Nerija Vaičiūtė, Edvinas Žilinskis, antri – Augustė Gagilaitė, Laimis Talmontas, treti – Saida Bružaitė, Žygimantas Mažonas.
III amžiaus grupėje nepralenkiami buvo Neringa Špuntovaitė, Simas Domarkas, antri – Viktorija Talmontaitė, Elidijus Jundulas, trečia – Kamilė Pociūtė.
V amžiaus grupėje pirmi atbėgo Simona Vaičienė ir Vitalijus Anužis, antri – Reda Regalienė, Kazys Vaičius, treti – Birutė Degimienė, Tomas Paulius
Sveikatingumo grupėje bėgo 36 bėgimo mėgėjai iš jų 10 šeimų. Gausiausios šeimos Talmontų (5), Anužių (4), Paulių (4), Degimų, Jašinskų, Vaičių, Vaitkų, Karnauskų, Domarkų po 3 šeimos narius, Vencevičių – 2 nariai.
Mokyklos 1-4 klasių grupėje aktyviausiai dalyvavo IV klasės mokiniai su mokytoja Audrone Burkauskiene, 5-10 klasių grupėje aktyviausia buvo 8 klasė, auklėtoja Asta Pocienė.
Jauniausia bėgimo dalyvė buvo Emilija Karnauskaitė, jauniausias – Emilis Vaitkus.
Vyriausia bėgikė Reda Regalienė, vyriausias – Artūras Domarkas.
Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti prizais ir medaliais, šeimos, aktyviausios klasės -prizais, šakočiais, šokoladais. Prizus įsteigė: sporto klubas ,,Kūlupėnai“, Kūlupėnų seniūnija, parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.
Dėkoju visiems šventinio renginio organizatoriams ir padėjėjams Kūlupėnų seniūnijos seniūnei Ritai Lubienei, ūkio dalies vedėjui Petrui Kazlauskui, Kūlupėnų parapijos klebonui, bėgimo globėjui Mindaugui Nausėdai, Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėjai Jolitai Drąsutienei, sporto klubo „Kūlupėnai” pirmininkei Dovilei Višinskienei, Kūlupėnų bendruomenės slaugytojai Laimai Kazlauskienei, teisėjoms: Viktorijai Domarkaitei, Saulei Prialgauskaitei, Viktorijai Tamošauskienei. Kretingos rajono policijos komisariato policijos ekipažui už saugumo užtikrinimą.
Visi dalyviai dėkoja skanios arbatos ir košės virėjams: Birutei ir Antanui Žvinkliams, Jurginai Rimkutei ir Esmeraldai Janavičienei.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas
Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius Jonas Benetis