Netradicinė pamoka muziejuje

Ar norėtumėte nusikelti 100 metų į praeitį ir susipažinti su mūsų prosenelių gyvenimu? Tokią galimybę turėjo 2 klasės mokiniai su mokytoja A. Daškevičiene, dalyvavę Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre vykusioje edukacijoje „Laiko mašina šimtmečiu atgal“. Muziejaus etnografės padedami mokiniai išsiaiškino, kokiais įrankiais proseneliai skalbė ir lygino audinius, iš kokių indų valgė, kokias mokyklines priemones vaikai nešėsi į mokyklą, kokius „batus“ avėjo ir iš kokio audinio buvo siuvami rūbai. Diskutuodami mokiniai analizavo, kaip žmonės gyveno seniau ir gyvena dabar, kaip daiktai per šimtą metų patobulėjo. Iš stebuklingos skrynios traukdami senovėje naudotus daiktus, mindami mįsles sužinojo jų pavadinimus ir paskirtį. Praktinėje dalyje mokėsi pašyti vilną, plėšyti plunksnas ir jomis prikimšti pagalvę, rašyti žąsies plunksna. Šis edukacinis užsiėmimas praktine veikla įtvirtino mokykloje įgytas pasaulio pažinimo žinias, suteikė naujos patirties ir puikių emocijų.