Skaitovų šventė Nasrėnuose

( 2 Balsai ) 
Narių vertinimas:  / 2
Teksto dydis:

„Čia įspaustos pėdos Motiejėlio — Menko, lieso, lyg žiogais penėto..."

(Marija Meilė Kudarauskaitė)
...čia Nasrėnų molžemy tuoj sužaliuos ąžuolynas, čia į vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejų rinkosi skaitovai. Vyko moksleivių M. Valančiaus meninio skaitymo šventė. Nepabūgę dulkiančio lietučio ir šaltoko vėjo, atvyko dalyviai iš Telšių, Mažeikių, Klaipėdos, Skuodo, Šiaulių, Kretingos rajonų. Daugelis dalyvių auga kartu su šia švente. Vienas iš šios šventės iniciatorių Šiaulių miesto blaivybės sąjūdžio pirmininkas daktaras Albertas Griganavičius džiaugėsi, jog nuo šių skaitymų prasidėjo ir operos dainininko šiauliškio Deivydo Stepukonio karjera. Jis buvo šio konkurso laureatas.
Prasidėjus jubiliejinei šventei, dalyvius ir svečius maloniai nustebino atėjęs ir visus palaiminęs vyskupas Motiejus Valančius. Tai Klaipėdos universiteto Teatro katedros vedėjas docentas Petras Bielskis, kuris mano, jog ši šventė turi būti respublikinė, tokie konkursai turi vykti ir kituose rajonuose, ne tik Žemaitijoje.
Vyskupo Motiejaus Valančiaus jubiliejinėje meninio skaitymo šventėje dalyvavo kraštietė poetė Marija Meilė Kudarauskaitė. Neseniai Kretingos M. Valančiaus draugijos rūpesčiu išleista jos knygelė „Mitra ir plunksna" - tai vainikas Motiejui Valančiui. „Ji gimė ne vien iš tų paviešėjimų jo gimtinėje, bet ir iš skaitymų, susivokimų, gal net savotiškos Jo dvasios paunksmės jutimo", - dalijosi mintimis poetė.
Tarp šventės svečių sutikau ir vyskupo ainį Valdemarą Vaičekauską, Klaipėdos dramos teatro aktorių Aleksandrą Šimanskį, Šiaulių miesto blaivybės sąjūdžio pirmininką Albertą Griganavičių, Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėją Nijolę Strolienę, rajono Savivaldybės atstovę Reimundą Ruškuvienę, M. Valančiaus draugijos narius, Kūlupėnų seniūną Algirdą Macių ir kitus neabejingus vyskupo, rašytojo, tautos blaivintojo žodžiui.
Klaipėdos jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius priminė, kaip M. Valančiaus gimtinės muziejaus direktorius Algis Čėsna pasiūlė tą konkursą organizuoti Klaipėdoje, ir jis jau gyvuoja visą dešimtmetį.
"Kad skaitovai ir juos ruošę mokytojai būtų apdovanoti atminimo dovanėlėmis, labai noriai padėjo rajono Savivaldybė, Kretingos kredito unija ir Kultūros rūmai. Esam jiems labai dėkingi", - sakė A. Čėsna. Šventės dalyvius ir svečius šeimininkai vaišino skaniais žemaitiškais patiekalais: cėbulyne, kastiniu ir virtomis bulvėmis su lupena.
Visus čia susirinkusiuosius vienijo meilė gimtajai tarmei, pagarba plačiašakiam tautos ąžuolui - Motiejui Valančiui.
Vitalija VALANČIŪTĖ
1