Su Erasmus+ projektu – į Europos muziką, dailę ir literatūrą

( 1 Balsas ) 
Narių vertinimas:  / 1
BlogiausiasGeriausias 
Teksto dydis:

20191113Erasmuslogo

            Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinė mokykla, sėkmingai  įgyvendinusi ankstesniojo Erasmus+  projekto programą,   dalyvauja  naujame projekte. Švietimo mainų paramos fondas patvirtino  dotaciją Erasmus+ projekto  „Muzika jungia, menas(dailė) įkvepia“  programai vykdyti 2019 – 2021 metais.  Projekte dalyvauja  penkios  Europos šalių mokyklos:  Graikijos Salonikų miesto  13-oji pradinė/pagrindinė mokykla,   Italijos Andrios miesto bendrojo lavinimo pagrindinė mokykla,  Ispanijos Odenos miesto pradinė mokykla, Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla ir Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinė mokykla.  Projekto koordinatoriai – Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla. 

          Projekto tikslas – susipažinti  su žymiausių  penkių  Europos  šalių  dailininkų, rašytojų ir kompozitorių kūryba bei suprasti jų kūrybos reikšmę šiandieniniame moderniame technologijų pasaulyje.   Projekto metu  kiekvienos šalies mokykla pristatys vieną  ar du savo šalies žymiausius menininkus ir organizuos įvairias veiklas jų kūrybai pažinti bei interpretuoti.  Lodzės muzikos mokykloje susipažinsime su  kompozitoriaus  Frederiko Šopeno kūryba,  Ispanijos mokykla  Odenoje, esančioje netoli Barselonos, mums atskleis  dailininko  Pablo Picasso   tapybos  savitumą bei garsiojo architekto, Katedros  Sagrada  Familia  statytojo Antoni Gaudi  kūrybos paslaptis. Italijos Andrios miesto mokyklos mokiniai ir mokytojai  projekto  dalyvius supažindins  su italų  rašytojo  Carlo Levi  kūryba, o Graikijos Salonikų miesto  13 –ojoje  pradinėje/ pagrindinėje mokykloje  prisiminsime antikos dainiaus Homero kūrybą bei susipažinsime su   kompozitoriaus Manos Hadijakis muzika.  Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinėje mokykloje  projekto  partneriams  pristatysime  Lietuvos garsiojo dailininko ir kompozitoriaus M.K. Čiurlionio kūrybą. 
 Visose projekto mokyklose numatytos įvairiausios veiklos, susijusios su pasirinktų menininkų kūryba:   kūrybos pristatymai,  diskusijos, viktorinos, vaidinimai,  praktiniai darbai ir, žinoma,  ekskursijos į   šiuos  kūrėjus  menančias  vietas, parodas, kultūros centrus, katedras. 

Džiugi naujiena, kad šio projekto  tarptautiniuose mokinių ir mokytojų susitikimuose  galės dalyvauti daugiau mokinių negu pirmajame mūsų projekte.  Malonu, kad daugiau Kūlupėnų  mokyklos mokinių šeimų tiesiogiai įsijungs  į projekto programos vykdymą. Ateinančiųjų metų kovo pabaigoje – balandžio pradžioje  Graikijoje, Salonikų pagrindinėje mokykloje, vyks pirmasis  tarptautinis susitikimas.   Italijoje  ir Ispanijoje projekto partneriai susitiks  kitais mokslo metais.  Projekto baigiamąjį susitikimą  organizuos    Lenkijos  Lodzės muzikos mokykla. 

Tarptautinis  mokinių ir mokytojų susitikimas Kūlupėnuose vyks   ateinančiųjų  2020-ųjų metų  gegužės pabaigoje.   Ankstesniojo   projekto  partnerių  susitikimas mūsų mokykloje  akivaizdžiai parodė, kiek daug puikių šeimų gyvena  Kūlupėnuose, kokie šaunūs mokiniai  mokosi mūsų mokykloje, kiek daug ir kūrybingai dirba mokytojai. Mokykla  šį projektą pradeda  su  dideliu pasiryžimu projekto partneriams pristatyti  savo šalies  kultūrą  ir dideliu noru  plačiau  pažinti  Europos muziką ir meną.

Nijolė Montrimaitė 
Anglų kalbos mokytoja
Projekto koordinatorė

1