Erasmus+

( 1 Balsas ) 
Narių vertinimas:  / 1
Teksto dydis:

 Baigiamasis Erasmus+ projekto "Music unites, art inspires" programos tarptautinis mokytojų ir mokinių susitikimas Lenkijoje
Spalio 1-8 dienomis Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda dalyvavome Erasmus+ projekto „Music unites, art inspires“ („Muzika jungia, menas įkvepia“) programos
baigiamajame tarptautiniame mokytojų ir mokinių susitikime Lenkijoje, Lodzės miesto muzikos mokykloje. Į Lenkiją vyko septintos klasės mokinės Aurėja Domarkaitė, Skaistė Duoblytė, Augustė Gagilaitė, Urtė Stankevičiūtė, Nerija Vaičiūtė, aštuntokai Edvinas Žilinskis bei Danielius Ruzgaila, anglų kalbos mokytoja Jurgita Galdikaitė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Pocienė. Susitikime dalyvavome kartu su projekto partneriais iš Ispanijos, Italijos, Graikijos ir Lenkijos Lodzės miesto "Ogolnoksztalcąca" muzikos mokyklos. Pirmąją dieną lankėmės mokykloje, susitikimo organizatoriai pasitiko įdomiu ir kūrybišku prisistatymu, parodė, kaip naudotis muzikos instrumentais. Po partnerių komandų prisistatymo klausėmės lenkų mokinių koncerto. Vakarieniavome restorane, kur galėjome paragauti lenkiškos virtuvės patiekalų.
Spalio 4-ą dieną projekto dalyvius gidė susipažindino su penkių kilometrų ilgio Piotrikovska gatve ir jos atsiradimo istorija. Tai viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių pasaulyje, kuri žavi savo architektūra . Taip pat projekto dalyviai apsilankė prekybos centre ir muziejuje, kurie įsikūrę buvusio XIX amžiaus pramoninio dvaro pastatuose,  priklausiusiuose tekstilės magnatui Izraeliui Poznauskui.
  Trečioji projekto veiklų dieną prasidėjo mokykloje: tarptautinėse grupėse su mokiniais iš visų projekto šalių mokyklų rengėme bendrus kūrybinius darbus, Vėliau ekskursijos po Lodzės miestą metu mus lydėjusi gidė papasakojo apie meno vystymąsi mieste bei kinematografijos svarbą. Aplankėme muziejų ,,Muzeum Palac Herbsta", kur sužinojome apie vienos įtakingiausių Lodzės industrinio miesto šeimų Herbst gyvenimą, jų indėlį į miesto istoriją ir atlikome užduotis kūrybinėse dirbtuvėse. Po pietų dalyvavome visų susitikimo dalyvių choro repeticijoje. Mokykloje tądien svečiavosi Lenkijos Nacionalinės Erasmus agentūros prezidentas, kurį visi projekto dalyviai pasveikinome giedodami Europos sąjungos himną anglų ir savo gimtosiomis kalbomis. Smagi ir kupina įspūdžių diena baigėsi puikiu Lenkijos mokinių klasikinės muzikos koncertu.
  Spalio 6-a diena - ketvirtoji Erasmus+ projekto partnerių susitikimo diena - visos dienos išvyka į Varšuvą. Ekskursiją po Lenkijos sostinę pradėjome žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno muziejuje. Po to aplankėme vietas ir istorinius pastatus, kurie buvo svarbūs kūrėjo gyvenime. Apsilankėme ir Prezidento rūmuose, kur aštuonmetis Šopenas sugrojo savo pirmąjį fortepijono koncertą. Projekto dalyvius sužavėjo Karališkoji pilis, istorijos ir kultūros nacionalinis paminklas - viena svarbiausių vietų Lenkijoje. Išvyką į Varšuvą užbaigėme aplankydami išskirtinį Koperniko mokslo centrą, kuris nepalieka lankytojų abejingų. Daugelį eksponatų galėjome paliesti ir išbandyti, kaip jie veikia.
  Spalio 7-ą dieną, penktadienį, paskutinę projekto partnerių susitikimo dieną Lodzėje. ryte dar dalyvavome edukacinėse veiklose Lodzės miesto muziejuje. Vakare laukė paskutinis renginys mokykloje – atsisveikinimo vakaras, kuris sužavėjo visus dalyvius. Po koncerto mūsų laukė smagi diskoteka su tradiciniais lenkų šokiais.
  Namo grįžome pilni įspūdžių, supratę ir pajutę, kad muzika ir menas išties suartina įvairių tautų žmones.

20221006 105608

IMG 20221011 WA0103

received 1161990664411123

received 462872815792659

20221003 192152

IMG 20221005 WA0011

20221006 111859

 Snapchat 833684804

20221006 105056

20221004 101129

20221005 133316

20221003 100032

 

 

 

 

 

 

 

Antoni Gaudi ir Pablo Picasso kūrybos takais

Pažintis su Italijos meno istorija ir kultūra

Su M.K. Čiurlionio muzika ir daile – į tarptautinį bendradarbiavimą


01lt

02lt

03lt

04lt

05lt

06lt

07lt

 

 

„Kalėdų pasaka“ Erasmus+  projekte „Muzika jungia – menas  įkvepia“

Erasmus logo ilg

 

2019 m. rudenį prasidėjusį mūsų mokyklos antrąjį Erasmus+ projektą „Muzika jungia - menas įkvepia“ pristabdė pasaulinė COVID -19 pandemija, todėl pagrindinės projekto veiklos, tarptautiniai susitikimai projekto partnerių šalyse nukelti į 2021- 2022 metus. Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu projekto šalių – Graikijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos - Erasmus+ komandos nutarė partneriams pristatyti pasirinktą Kalėdų pasaką bei supažindinti su Kalėdų tradicijomis savo šalyse.
Mūsų mokyklos 5 -7(8) klasių mokiniai skaitė ir iliustravo simbolinę Kalėdų pasaką apie keturis angelus – Gerumą, Pagarbą, Draugystę ir Švelnumą. Paprastas pasakos siužetas apie mergaitę, Kalėdų dieną miške sutikusią keturis angelus, atskleidžia amžiną tiesą, kad gerumas, pagarba, draugiškumas ir švelnumas bendraujant su kitais žmonėmis yra tikrasis kelias į daugelio svajonių išsipildymą. Mokiniai, iliustravę pasaką, vaizdavo atskiras siužeto detales, pridėdami ir užrašus anglų kalba.

Nijolė Montrimaitė
Anglų k. mokytoja
Projekto koordinatorė

 

Projekto logotipo konkursas 

 

20191113Erasmuslogo

Mūsų antrojo projekto veiklas pradėjome su projekto logotipo konkursu. Aiškinomės, kas yra logotipas, kuo jis skiriasi nuo paprasto piešinio, ką turime nupiešti, kad tiktų mūsų projekto temai „Muzika vienija, menas (dailė) įkvepia“. Konkurse dalyvavo 5 -10 klasių mokiniai. Sukūrėme visokiausių logotipų – piešėme smuiko raktus, natas, dažų paletes, penkių Europos šalių vėliavas, muzikos instrumentus. Mokyklos fojė surengėme mūsų mokinių sukurtų logotipų parodą.

30 įdomių darbų papuošė mūsų fojė. Darbus sunumeravome, ir visi mokiniai balsavo už vieną labiausiai patikusį logotipą. Mokytojai taip pat pasakė savo nuomonę. Daugiausia balsų surinko Rugilės Katkutės ir Aurimo Domarko darbai. Aurimo darbas pripažintas labiau tinkantis mūsų projekto temai, todėl jį pateikėme tarptautinių projektų internetinėje platformoje etwinnig. Visoms projekto šalims pateikus savo geriausius logotipus, renkamas vienas, kuris dvejus projekto vykdymo metus ir bus projekto dokumentų, įvairių veiklų bei straipsnių spaudoje ir internete ženklas.

             

erazmuslogo01

Aurimo Domarko (7 kl.) sukurtas projekto  logotipas

erazmuslogo02Rugilės Katkutės (7kl.) sukurtas  projekto logotipas

erazmuslogo04

Mokyklos fojė  surengta sukurtų logotipų paroda

erazmuslogo03

erazmuslogo05

 

20191113Erasmuslogo 

 

Su Erasmus+ projektu – į Europos muziką, dailę ir literatūrą

 

Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinė mokykla, sėkmingai įgyvendinusi ankstesniojo Erasmus+ projekto programą, dalyvauja naujame projekte. Švietimo mainų paramos fondas patvirtino dotaciją Erasmus+ projekto „Muzika jungia, menas(dailė) įkvepia“ programai vykdyti 2019 – 2021 metais. Projekte dalyvauja penkios Europos šalių mokyklos: Graikijos Salonikų miesto 13-oji pradinė/pagrindinė mokykla, Italijos Andrios miesto bendrojo lavinimo pagrindinė mokykla, Ispanijos Odenos miesto pradinė mokykla, Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla ir Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinė mokykla. Projekto koordinatoriai – Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla.

Projekto tikslas – susipažinti su žymiausių penkių Europos šalių dailininkų, rašytojų ir kompozitorių kūryba bei suprasti jų kūrybos reikšmę šiandieniniame moderniame technologijų pasaulyje. Projekto metu kiekvienos šalies mokykla pristatys vieną ar du savo šalies žymiausius menininkus ir organizuos įvairias veiklas jų kūrybai pažinti bei interpretuoti. Lodzės muzikos mokykloje susipažinsime su kompozitoriaus Frederiko Šopeno kūryba, Ispanijos mokykla Odenoje, esančioje netoli Barselonos, mums atskleis dailininko Pablo Picasso tapybos savitumą bei garsiojo architekto, Katedros Sagrada Familia statytojo Antoni Gaudi kūrybos paslaptis. Italijos Andrios miesto mokyklos mokiniai ir mokytojai projekto dalyvius supažindins su italų rašytojo Carlo Levi kūryba, o Graikijos Salonikų miesto 13 –ojoje pradinėje/ pagrindinėje mokykloje prisiminsime antikos dainiaus Homero kūrybą bei susipažinsime su kompozitoriaus Manos Hadijakis muzika. Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinėje mokykloje projekto partneriams pristatysime Lietuvos garsiojo dailininko ir kompozitoriaus M.K. Čiurlionio kūrybą.
Visose projekto mokyklose numatytos įvairiausios veiklos, susijusios su pasirinktų menininkų kūryba: kūrybos pristatymai, diskusijos, viktorinos, vaidinimai, praktiniai darbai ir, žinoma, ekskursijos į šiuos kūrėjus menančias vietas, parodas, kultūros centrus, katedras.

Džiugi naujiena, kad šio projekto tarptautiniuose mokinių ir mokytojų susitikimuose galės dalyvauti daugiau mokinių negu pirmajame mūsų projekte. Malonu, kad daugiau Kūlupėnų mokyklos mokinių šeimų tiesiogiai įsijungs į projekto programos vykdymą. Ateinančiųjų metų kovo pabaigoje – balandžio pradžioje Graikijoje, Salonikų pagrindinėje mokykloje, vyks pirmasis tarptautinis susitikimas. Italijoje ir Ispanijoje projekto partneriai susitiks kitais mokslo metais. Projekto baigiamąjį susitikimą organizuos Lenkijos Lodzės muzikos mokykla.

Tarptautinis mokinių ir mokytojų susitikimas Kūlupėnuose vyks ateinančiųjų 2020-ųjų metų gegužės pabaigoje. Ankstesniojo projekto partnerių susitikimas mūsų mokykloje akivaizdžiai parodė, kiek daug puikių šeimų gyvena Kūlupėnuose, kokie šaunūs mokiniai mokosi mūsų mokykloje, kiek daug ir kūrybingai dirba mokytojai. Mokykla šį projektą pradeda su dideliu pasiryžimu projekto partneriams pristatyti savo šalies kultūrą ir dideliu noru plačiau pažinti Europos muziką ir meną.

 

Nijolė Montrimaitė
Anglų kalbos mokytoja
Projekto koordinatorė

Su Erasmus+ projektu – į Europos muziką, dailę ir literatūrą

( 1 Balsas ) 
Narių vertinimas:  / 1
Teksto dydis:

20191113Erasmuslogo

            Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinė mokykla, sėkmingai  įgyvendinusi ankstesniojo Erasmus+  projekto programą,   dalyvauja  naujame projekte. Švietimo mainų paramos fondas patvirtino  dotaciją Erasmus+ projekto  „Muzika jungia, menas(dailė) įkvepia“  programai vykdyti 2019 – 2021 metais.  Projekte dalyvauja  penkios  Europos šalių mokyklos:  Graikijos Salonikų miesto  13-oji pradinė/pagrindinė mokykla,   Italijos Andrios miesto bendrojo lavinimo pagrindinė mokykla,  Ispanijos Odenos miesto pradinė mokykla, Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla ir Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinė mokykla.  Projekto koordinatoriai – Lenkijos Lodzės miesto muzikos mokykla. 

          Projekto tikslas – susipažinti  su žymiausių  penkių  Europos  šalių  dailininkų, rašytojų ir kompozitorių kūryba bei suprasti jų kūrybos reikšmę šiandieniniame moderniame technologijų pasaulyje.   Projekto metu  kiekvienos šalies mokykla pristatys vieną  ar du savo šalies žymiausius menininkus ir organizuos įvairias veiklas jų kūrybai pažinti bei interpretuoti.  Lodzės muzikos mokykloje susipažinsime su  kompozitoriaus  Frederiko Šopeno kūryba,  Ispanijos mokykla  Odenoje, esančioje netoli Barselonos, mums atskleis  dailininko  Pablo Picasso   tapybos  savitumą bei garsiojo architekto, Katedros  Sagrada  Familia  statytojo Antoni Gaudi  kūrybos paslaptis. Italijos Andrios miesto mokyklos mokiniai ir mokytojai  projekto  dalyvius supažindins  su italų  rašytojo  Carlo Levi  kūryba, o Graikijos Salonikų miesto  13 –ojoje  pradinėje/ pagrindinėje mokykloje  prisiminsime antikos dainiaus Homero kūrybą bei susipažinsime su   kompozitoriaus Manos Hadijakis muzika.  Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinėje mokykloje  projekto  partneriams  pristatysime  Lietuvos garsiojo dailininko ir kompozitoriaus M.K. Čiurlionio kūrybą. 
 Visose projekto mokyklose numatytos įvairiausios veiklos, susijusios su pasirinktų menininkų kūryba:   kūrybos pristatymai,  diskusijos, viktorinos, vaidinimai,  praktiniai darbai ir, žinoma,  ekskursijos į   šiuos  kūrėjus  menančias  vietas, parodas, kultūros centrus, katedras. 

Džiugi naujiena, kad šio projekto  tarptautiniuose mokinių ir mokytojų susitikimuose  galės dalyvauti daugiau mokinių negu pirmajame mūsų projekte.  Malonu, kad daugiau Kūlupėnų  mokyklos mokinių šeimų tiesiogiai įsijungs  į projekto programos vykdymą. Ateinančiųjų metų kovo pabaigoje – balandžio pradžioje  Graikijoje, Salonikų pagrindinėje mokykloje, vyks pirmasis  tarptautinis susitikimas.   Italijoje  ir Ispanijoje projekto partneriai susitiks  kitais mokslo metais.  Projekto baigiamąjį susitikimą  organizuos    Lenkijos  Lodzės muzikos mokykla. 

Tarptautinis  mokinių ir mokytojų susitikimas Kūlupėnuose vyks   ateinančiųjų  2020-ųjų metų  gegužės pabaigoje.   Ankstesniojo   projekto  partnerių  susitikimas mūsų mokykloje  akivaizdžiai parodė, kiek daug puikių šeimų gyvena  Kūlupėnuose, kokie šaunūs mokiniai  mokosi mūsų mokykloje, kiek daug ir kūrybingai dirba mokytojai. Mokykla  šį projektą pradeda  su  dideliu pasiryžimu projekto partneriams pristatyti  savo šalies  kultūrą  ir dideliu noru  plačiau  pažinti  Europos muziką ir meną.

Nijolė Montrimaitė 
Anglų kalbos mokytoja
Projekto koordinatorė

1