Ugdymas karjerai

Teksto dydis:

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. 
    Mūsų mokykla dalyvauja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro vykdomame projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme “.
      Projekto įgyvendinimo metu mūsų mokyklos mokiniams bus ugdymo karjerai paslaugos. Ugdymas karjerai integruojamas į dalykų pamokas ir klasių valandėles. Tai skatins mokinių mokymosi motyvaciją, kryptingą profesijos pasirinkimą bei ateityje užtikrins konkurencingumą darbo rinkoje. 
      Karjeros paslaugų tikslas – padėti asmenims sąmoningai rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą. 
Karjeros paslaugas apima: 
      ugdymą karjerai – kryptingas asmens karjeros kompetencijų ugdymas; 
      karjeros informavimą – tai informacijos apie karjeros galimybes rinkimo, analizės,sisteminimo ir teikimo procesas; 
     karjeros konsultavimą  – tai konsultanto ir konsultuojamo subjekto sąveika, kurios tikslas – padėti konsultuojamajam pažinti save, suderinti savo norus ir ketinimus su darbo rinkos reikalavimais; formuluoti tikslus mokymosi, darbo ir kitose užimtumo srityse, numatyti adekvačius būdus jiems įgyvendinti. 
Programa mokiniams padės: 
      pažinti karjerai svarbias charakterio savybes; 
      rasti ir naudoti visą su karjera susijusią informaciją; 
      priimti tinkamus karjeros sprendimus; 
      mokymosi ir laisvalaikio veiklose tobulinti karjerai svarbias kompetencijas; 
      įgyti lankstumo pereinant į kitą karjeros ar mokymosi aplinką; 
      suformuos mokymosi visą gyvenimą įgūdžius. 
Daugiau informacijos apie projektą Jūs galite rasti naujoje mokinių ugdymo karjerai informacinėje svetainėje www.mukis.lt.  
Ugdymą karjerai mokykloje vykdo karjeros koordinatorė Reda Kelpšienė. Konsultacijos vyksta mokyklos bibliotekoje. 
Karjeros koordinatorė teikia individualias ir grupines konsultacijas, bendradarbiauja ir organizuoja susitikimus su mokymo įstaigų atstovais ir kitomis organizacijomis bei dalyvauja projektinėje veikloje. 
  
Konsultacijų laikas: 
Pirmadienis        12.00 – 14.00 
Antradienis        12.00 – 14.00

Įsijungė į profesinės savanorystės projektą „Kam to reikia!?“

Teksto dydis:
IMG 0001

 Šiandien dešimtokai stebėjo projekto „Kam to reikia!?“ ir „Barclays“ video pamoką „Laužome stereotipus: kas iš tiesų yra IT?“.
Pamokos metu Barclays technologijų centro Lietuvoje darbuotojai Lina Vaitiekūnienė ir Aurimas Danielius pristatyme „Stereotipai apie ITišnikus“ apžvelgė ir paneigė pagrindinius IT specialistą apibūdinančius stereotipus. Dešimtokai išgirdo ir Liudo Ubarevičiaus, SneakyBox kompanijos bendrasavininkio ir programuotojo, pristatymą „Kompiuteriniai žaidimai - verslas ir kūryba.“. Jis papasakojo, kaip grupelė studentų, vedami savo idėjos, įsteigė kompiuterinių žaidimų kūrimo studiją ir sėkmingai leidžia žaidimus, kurie yra vertinami ir tarptautiniuose konkursuose.

Išvyka į UAB ,,Raguvilė“

Teksto dydis:
Raguvilė
Spalio 8 dieną mūsų mokyklos devintokai ir dalis dešimtokų dalyvavo edukacinėje išvykoje į Raguviškiuose įsikūrusią UAB „Raguvilė" . Šiose molio keramikos dirbtuvėse gaminami moliniai indai bei suvenyrai įvairioms progoms. Mokiniai sužinojo, kad iš molio padaryti gaminiai nukeliauja ilgą gamybos procesą: žiedimą, lipdymą, dekoravimą, braižymą ir degimą į pečius, taip pat susipažino su įmonėje naudojamais įrengimais, stebėjo atliekamus darbus, įgijo žinių apie puodžiaus profesiją.

Išvyka į Kūlupėnų geležinkelio stotį

Teksto dydis:
Lapkričio 4 dieną mūsų mokyklos 8 ir  9  klasės mokiniai lankėsi Kūlupėnų geležinkelio stotyje. Stoties viršininkė R. Budrienė papasakojo, koks anksčiau buvo geležinkelis, kaip atrodė traukinių stotis, koks buvo geležinkeliečio darbas.
Smalsu buvo pamatyti, kaip dirba Kūlupėnų geležinkelio stoties dispečerinė šiandien. Viskas kompiuterizuota: daug įvairiausių prietaisų bei monitorių. Juose galima matyti traukinių judėjimo kryptį, atidaromus bei uždaromus kelius ir net stebėti per pervažą važiuojančias mašinas.  Stoties viršininkė įdomiai papasakojo apie geležinkelių darbuotojo profesiją.

,,Blusų turgus“

Teksto dydis:
Blusų turgus
„Blusų turgus“ -  tai verslumo ugdymo renginys.  Turguje  mokiniai siūlė įsigyti ir patys vieni iš kitų pirko pačių įvairiausių daiktų. Vieni pirkėjus viliojo savo pačių keptais sausainiais, grybukais, pyragais, kiti siūlė naminio varškės sūrio, treti –žagarėlių ar česnaku kvepiančios keptos duonos. Kai kurie prekeiviai buvo itin ūkiški - pirkėjams siūlė naminio kastinio, savo darže užaugintų ir užkonservuotų daržovių, kvapnių arbatžolių, gundė  obuoliais. Netrūko čia ir įvairios bižuterijos, knygų, kompiuterinių žaidimų, pačių pagamintų atvirukų, pliušinių žaislų.
1