Baigiamasis Erasmus+ projekto "Music unites, art inspires" programos tarptautinis mokytojų ir mokinių susitikimas Lenkijoje

Spalio 1-8 dienomis Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda dalyvavome Erasmus+ projekto „Music unites, art inspires“ („Muzika jungia, menas įkvepia“) programos
baigiamajame tarptautiniame mokytojų ir mokinių susitikime Lenkijoje, Lodzės miesto muzikos mokykloje. Į Lenkiją vyko septintos klasės mokinės Aurėja Domarkaitė, Skaistė Duoblytė, Augustė Gagilaitė, Urtė Stankevičiūtė, Nerija Vaičiūtė, aštuntokai Edvinas Žilinskis bei Danielius Ruzgaila, anglų kalbos mokytoja Jurgita Galdikaitė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Pocienė. Susitikime dalyvavome kartu su projekto partneriais iš Ispanijos, Italijos, Graikijos ir Lenkijos Lodzės miesto,,Ogolnoksztalcąca" muzikos mokyklos. Pirmąją dieną lankėmės mokykloje, susitikimo organizatoriai pasitiko įdomiu ir kūrybišku prisistatymu, parodė, kaip naudotis muzikos instrumentais. Po partnerių komandų prisistatymo klausėmės lenkų mokinių koncerto. Vakarieniavome restorane, kur galėjome paragauti lenkiškos virtuvės patiekalų.
Spalio 4-ą dieną projekto dalyvius gidė susipažindino su penkių kilometrų ilgio Piotrikovska gatve ir jos atsiradimo istorija. Tai viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių pasaulyje, kuri žavi savo architektūra . Taip pat projekto dalyviai apsilankė prekybos centre ir muziejuje, kurie įsikūrę buvusio XIX amžiaus pramoninio dvaro pastatuose,  priklausiusiuose tekstilės magnatui Izraeliui Poznauskui.
  Trečioji projekto veiklų dieną prasidėjo mokykloje: tarptautinėse grupėse su mokiniais iš visų projekto šalių mokyklų rengėme bendrus kūrybinius darbus, Vėliau ekskursijos po Lodzės miestą metu mus lydėjusi gidė papasakojo apie meno vystymąsi mieste bei kinematografijos svarbą. Aplankėme muziejų ,,Muzeum Palac Herbsta", kur sužinojome apie vienos įtakingiausių Lodzės industrinio miesto šeimų Herbst gyvenimą, jų indėlį į miesto istoriją ir atlikome užduotis kūrybinėse dirbtuvėse. Po pietų dalyvavome visų susitikimo dalyvių choro repeticijoje. Mokykloje tądien svečiavosi Lenkijos Nacionalinės Erasmus agentūros prezidentas, kurį visi projekto dalyviai pasveikinome giedodami Europos sąjungos himną anglų ir savo gimtosiomis kalbomis. Smagi ir kupina įspūdžių diena baigėsi puikiu Lenkijos mokinių klasikinės muzikos koncertu.
  Spalio 6-a diena - ketvirtoji Erasmus+ projekto partnerių susitikimo diena - visos dienos išvyka į Varšuvą. Ekskursiją po Lenkijos sostinę pradėjome žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno muziejuje. Po to aplankėme vietas ir istorinius pastatus, kurie buvo svarbūs kūrėjo gyvenime. Apsilankėme ir Prezidento rūmuose, kur aštuonmetis Šopenas sugrojo savo pirmąjį fortepijono koncertą. Projekto dalyvius sužavėjo Karališkoji pilis, istorijos ir kultūros nacionalinis paminklas - viena svarbiausių vietų Lenkijoje. Išvyką į Varšuvą užbaigėme aplankydami išskirtinį Koperniko mokslo centrą, kuris nepalieka lankytojų abejingų. Daugelį eksponatų galėjome paliesti ir išbandyti, kaip jie veikia.
  Spalio 7-ą dieną, penktadienį, paskutinę projekto partnerių susitikimo dieną Lodzėje. ryte dar dalyvavome edukacinėse veiklose Lodzės miesto muziejuje. Vakare laukė paskutinis renginys mokykloje – atsisveikinimo vakaras, kuris sužavėjo visus dalyvius. Po koncerto mūsų laukė smagi diskoteka su tradiciniais lenkų šokiais.
  Namo grįžome pilni įspūdžių, supratę ir pajutę, kad muzika ir menas išties suartina įvairių tautų žmones.

20221006 111859

20221006 105056