„Rid rid rid margi margučiai“

VELYKOS – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Tai šventė, kurios nekantriai laukia vaikai, tačiau, ar jie visi tikrai žino, kodėl jas minime: kodėl marginame, ridename, valgome kiaušinius, ką reiškia margučių spalvos, kokios yra šv. Velykų tradicijos, žaidimai?  Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai į šiuos klausimus atsakymus žino, nes visą savaitę ruošėsi šiai šventei. Kovo 30 d. buvo suorganizuota velykinių kompozicijų paroda, sukurtos stalo dekoracijos. Vaikai susipažino su kiaušinių marginimo technika, raštais, todėl pirmiausiai margino popierinius kiaušinius. Labiausiai vaikai laukė penktadienio, kai į svečius atstraksėjo Velykų zuikučiai, kurie išmokė vaikus marginti tikrus kiaušinius dviem būdais: liejant dažus ant popierinio rankšluoščio, kuriame pūpsojo kiaušiniai ir apklijuojant juos stalo servetėlių iškarpomis. Vaikai namo išskubėjo nešini margučiais, bei gera nuotaika. Gražių šv. Velykų!

20210402marguciai

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė D. ir vaikų priežiūros darbuotoja Laima V.